Madrid Serisi Akustik Kumaş

Ses yalıtım malzemeleri kullanma ihtiyaçları kapsamında onlarca üründen bahsedilir. Çoğu zaman verimsiz yatırımlar yapıp, yetersiz veya gereksiz ses yalıtımı uygulamalarına sebep oluruz. Ses yalıtımında prensip planlama doğru malzemeyi doğru yerde kullanmaktır. Sesin niteliği ve şiddetine göre kullanılacak ekipman farklılık göstermektedir. Benzeri şekilde malzemenin kalınlığı ve yoğunluğu da farklılık göstermektedir. Ses yalıtımı malzemeleri olarak hepimizin yakından tanıdığı yumurta sünger ve strafor köpükler tek başlarına tam bir geçirmezlik sağlamaya değil, daha çok akustik düzenleme için kullanılırlar.

Zira geçirgenliğin engellenmesi için yansıtıcı ve emicilerin yanında dinamik sinyali absorbe eden mineral yünler de kullanılmalıdır. Mineral yünler sadece ses yalıtımında değil, ısı yalıtımında da ciddi şekilde etkili ürünlerdir.

İnsanlar çoğu zaman dışarıdaki seslerin evlerine girmesinden ya da evdeki sesin dışarıya gitmesinden ve başka insanları rahatsız etmekten huzursuz olmaktadırlar.

Bu sebeple de ses yalıtımı konusunda çok fazla taleple karşılaşılmış ve bunun sonucunda üretilen ses yalıtımlı kumaşı ile hem ses sorunu çözülmüş hem de iç mekana da rahatlıkla uygulanabilen dekoratif çözümler geliştirilip göze de hitap edilmiştir.

Benzer Ürünler

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Yukarı Git